5 vůní na podzim

Slunečné dny sice ještě pokračují, ale ráno už je ve vzduchu cítit podzim. Listí se pomalu a jistě zbarvuje do krásných odstínů podzimních barev – od krásné a teplé žluté přes červenou až po hřejivě hnědou. 

V tomto období je dobré vyměnit svěží citrusové, ovocné vůně za teplejší, kořenitější vůně. Alespoň já to tak dělám. Když se začne ochlazovat, mám potřebu nosit vůně, které jsou hřejivější a teplejší, příp. sladké a kořeněné. Zkrátka na podzim patří ke kostýmku či svetru těžší a hřejivější vůně.

A které z nich se nejvíce hodí pro tyto dny? Vybrala jsem jich pět a mohu slíbit, že to jsou všechno opravdové podzimní lahůdky. :)

Tady jsou má doporučení na 5 vůní na podzim:

5 vůní na podzim

Shiseido – Ever Blom
Květinová vůně, velmi ženská a přitažlivá. Opravdu výrazně květinová – tvoří ji totiž růže, jasmín, pomerančový květ, gardénie a lotus. Velmi trvalý parfém, příjemný na každodenní nošení. Vůně pro vytvoření radostné podzimní nálady.

Etat Libre d’Orange – Bendelirious
Sladká, vznešená luxusní vůně, která je korunována šampaňským. Sladké tóny a pikantní hra třešně s pudrovými listy fialek a krémově smyslná tonka s trochou vetiveru dělá z parfému dokonalou záležitost pro elegantní metropolitní party. Zkrátka přepych.

Byredo – Bal D’Afrique
Krásná, euforická vůně. Připomíná podzimní barevné listy, možná díky cedru a vetiveru. Brambořík, fialka, jasmín a citron udávají hlavní tón s pižmovým a ambrovým základem. Harmonický, uklidňující parfém, který vyzařuje radost a lásku.

Histoires de Parfums – 1969 Parfum de Revolte
Vůně je opravdovou kořeněnou lahůdkou. Broskev, kardamom a bílé květiny zrají do fantastické a vzrušující vůně podzimu. Zvláště se mi líbí, když se na konci objeví kakao, mexická čokoláda a pačuli.

Carner Barcelona – Cuirs
Šafrán, pačuli, oud, fialka a tonka dávají parfému směr. Sladkost a dřevitost zase propůjčují této kožené vůni pižmo a labdanum, které vytvářejí zajímavou a silnou vonnou kompozici.

A jaký je váš oblíbený podzimní parfém? Máte nějakého favorita? Které vůně jsou vaše nejoblíbenější?