O Kornélii

MPB_7966_Kornelie

Jmenuji se Kornélie. Je to jméno latinského původu a vykládá se jako „roh, pevná, vytrvalá“.

V historii se říkávalo, že jejím úkolem je bojovat za slabé a že pro ni je každá životní situace zároveň životním úkolem.

Mou vášní jsou vůně. Již od dětství mám ráda krásné vůně. Jako malá holka jsem milovala voňavé květiny, bylinky, ovoce, vůni čerstvého koláče a jídla. Vůně nesou mnoho důležitých informací a jsou také zdrojem potěšení.

Když používáme vůně či parfémy, lidem kolem nás více voníme a jsme jim díky tomu sympatičtější. Mají nás raději a více si s nimi rozumíme.

Sama mám citlivý čich nejen na vůně, ale i na lidi a všechno okolo. Desítky let v korporátním světě mě naučily naslouchat lidem, umět předávat zkušenosti dál a podporovat lidi při jejich snaze o změnu. Začala jsem pomáhat ženám, aby zvýšily svou sebedůvěru a sebevědomí díky vůním a parfémům. Rozhodla jsem se ženy a dívky povzbudit, aby zvýraznily svou krásu vůněmi.

Jsem přesvědčena, že každá žena (a platí to i o mužích) by měla mít alespoň jeden parfém, protože jeden z nejhezčích komplimentů na světě zní: „Hezky voníš.“ Není skoro nikdo na světě, koho by taková slova nezahřála u srdce. Je úplně jedno, zda jsme mladí nebo staří, bohatí nebo chudí, ženy nebo muži.

Vědomí, že kolem sebe šíříme příjemnou vůni, nám přináší neobyčejné uspokojení. Neobyčejné z toho důvodu, že v životě mnohem častěji slyšíme spíše: „Sluší ti to.“ Ovšem poznámky týkající se naší vůně vnímáme mnohem osobněji, protože v sobě mají něco hodně intimního. Na rozdíl od komplimentů zaměřených na oblečení nebo účes totiž ten, kdo chválí naši vůni, dává jasně najevo, že se nesoustředí jen na náš vnější vzhled. Může to znamenat, že se nám snaží přiblížit, lépe nás poznat nebo si získat naše city.

Kompliment ohledně vůně nám zároveň dodává sebevědomí, protože se cítíme atraktivně a máme příjemný pocit, že volba našeho parfému byla správná. Na rozdíl od oblečení je vůně o hodně trvalejší, protože zůstává i poté, co šaty odložíme. Proto si myslím, že je pro nás zmínka o ní daleko důležitější.

Rok 2010 pro mě nezačal právě optimisticky. Dostala jsem se do finančních potíží, do toho se přidaly zdravotní problémy. Myslela jsem si, že to je souhra nešťastných událostí. Moc jsem se mýlila. Nakonec jsem se rozhodla, že vezmu svůj život do vlastních rukou a nedovolím, aby mě nečekané situace zásadně ovlivnily.

Začala jsem hledat způsob, jak bych mohla nastalou situaci změnit. Nic mě nenapadalo. Nejdříve jsem chtěla řešit finanční situaci. Hledala jsem příležitosti, jak ji vylepšit. Neustále jsem přemýšlela, jak skloubit příjemné s užitečným. A protože mou vášní jsou vůně, napadlo mě, že bych se mohla vydat tímto směrem. Vždyť drobná lahvička parfému je jako malý zázrak – skrývá v sobě tajemné vůně, které mohou zpříjemnit každý den.

A tak jsem v roce 2011 založila svůj první e-shop, v němž prodávám parfémy s feromony www.feromonx.cz. Ukazuji mužům a ženám, jak si díky vůním mohou dodat sebevědomí. Klienty učím, jak zaujmout opačné pohlaví, udržet a rozvíjet vztah.

Vůně totiž mají zásadní vliv na naše životy. Podvědomě ovlivňují všechny oblasti našeho života. Dokáží zprostředkovat pocit bezpečí, navodit strach i štěstí, zároveň i vyvolat vzpomínky.

Mým cílem je ukázat lidem, jak mít díky parfémům větší sebevědomí a úspěch. Všichni totiž chceme být úspěšní a milovaní. Mou životní filozofií je vážit si sama sebe, být užitečná a pracovat na sobě.

Zjistila jsem, že každá z nás touží být úspěšná, cítit se výjimečně – a malý luxus jako parfém je jednou z cest, jak můžeme své sebevědomí podpořit. Možná i vy jste nyní v podobném životním období, kdy potřebujete především posílit sebevědomí. Možná jen hledáte inspiraci, jak najít samy sebe a jak svou sebedůvěru podpořit. Možná že i vy máte otázky ohledně výběru parfému pro sebe. Proto jsem napsala kuchařku, která vám v parfumerii pomůže při výběru vaší vůně. Je funkčním návodem, jak „uspět“ ve světě parfémů.

V roce 2016 jsem zatoužila podělit se se všemi o krásné a ikonické vůně, a proto jsem připravila projekt Degustace parfémů. Nabízím v něm možnost přičichnout si k různým vůním a dozvědět se více o jejich původu a složení, k tomu přidávám i nějaké ty zajímavosti navíc. Degustace parfémů je výbornou příležitostí pro příjemná setkání se stejně dobře naladěnými lidmi.

Mým snem je i nadále potkávat takové sebevědomé a spokojené lidi.

Budu vám proto ráda průvodkyní světem parfémů!