Kouzlo osobní vůně

Jedním z dárků, jímž můžete ženu překvapit a potěšit, je parfém. Toto luxusní zboží, které je tak ženské a elegantní, vyzdvihne jeho nositelku v davu. Ovšem platí zároveň – kolik lidí, tolik chutí. Je příliš těžké najít ideální parfém v tak obrovské nabídce. Přesto se vyplatí hledat právě váš parfém, který zvýrazní kouzlo osobní vůně.

Vědecké studie prokázaly, že lidé považují za nejpříjemnější ty vůně, které jim geneticky odpovídají. Podle německé studie se volba parfému určí na základě genetického kódu, který je zodpovědný za vytváření vlastního zápachu těla. To znamená, že se ženy instinktivně rozhodují pro takovou vůni, která zvýrazní vůni jejich těla. S cílem najít pro sebe snáze partnera. Důkazem je dobře známý fakt, že při výběru partnera hraje důležitou roli vůně těla jeho protějšku.

To, jakou vůni kdo upřednostňuje, se liší podle populace a kontinentu. Největší parfémové domy provádějí hluboký průzkum trhu, aby zjistily, jaké vůně jsou na jednotlivých kontinentech nejpopulárnější.

Například v Evropě je v oblibě čerstvé, čisté aroma. V Asii dávají přednost diskrétním, jemným vůním. A v Jižní Americe jsou zase populární silné, kořeněné, květinové vůně. Není proto nic lehkého parfém propagovat po celém světě – marketingová oddělení musí počítat s tím, že v některých oblastech nemohou očekávat ohromující úspěch.

Co je dobré pro mě, nemusí být dobré pro tebe – objevte kouzlo osobní vůně

Kolikrát se vám stalo, že se vám nějaká vůně líbila na vaší kamarádce, ale když jste si ji vyzkoušely na vlastní pokožce, již nebyla tak lákavá a nosily byste ji nerady? Při nákupu parfému je proto důležité, abyste se nenechaly ovlivnit vůní, kterou používá vaše kamarádka.

Musíte si nechat čas pro sebe (i pro vůni), abyste se seznámily s parfémem. Aplikujte na jedno zápěstí trošku parfému a po půl hodině nebo hodině přičichněte, zda se vám vůně líbí! Vůně totiž nejenže působí jinak na kůži každého člověka, ale navíc se může lišit  každou hodinou, proto není vhodné, abyste se rozhodly okamžitě.

Vůně vaší pokožky se také mění v závislosti na vnitřním stavu. Proto nedoporučuji před nákupem parfému jíst kořeněná jídla nebo provádět namáhavé fyzické aktivity. Dokonce i v případě, že je člověk nemocný, má tělo jiný „zápach“. To všechno přitom může ovlivnit vůni parfému, a později se vám může zdát, že vůně není nic pro vás. Bude „cizí“.

Darovat někomu parfém je proto poměrně riskantní, neboť je celkem těžké odhadnout, která vůně se bude tomu druhému líbit. A která se bude líbit i po aplikaci na kůži. K tomu je potřeba opravdu hodně štěstí! Nejlepší je, když můžete někoho obdarovat vůní, o níž víte, že už si ji vyzkoušel a líbila se mu.

Pomůžu vám najít tu správnou vůni, která vyjadřuje vaši individualitu, ženskost a dodá vám sebevědomí.