Praktická kniha vonných dýmů

Nedávno se mi dostala do ruky Praktická kniha vonných dýmů. Je to zajímavá kniha, která je podle mého názoru dobrým pomocníkem při vykuřování. Tajemství vykuřování je známo odedávna – vykuřováním dřeva, pryskyřice, koření i bylinek vznikají příjemné vůně, díky nimž se můžeme uvolnit a zbavit se stresu.

Praktická kniha vonných dýmů

Praktická kniha vonných dýmů

V Praktické knize vonných dýmů se dozvíte zajímavosti o rituálech vykuřování. Vykuřování je tak staré jako používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. V knize jsou zajímavě popsány i dějiny vykuřování a praktiky ve starém Egyptě, Arábii, Řecku, Římě, Indii, Číně, Japonsku, ale i v Evropě.

Dozvíte se, co je potřeba k vykuřování a jak si při něm počínat. Nechybí ani jednotlivé recepty na vykuřovací směsi. Další zajímavostí této praktické knihy je svět vonných tyčinek, které lidstvo zná již několik tisíc let. Vonné tyčinky existují v mnoha variantách pro každý nos, a dokonce pro každou příležitost.

Některé druhy vonných tyčinek jsou určeny přímo pro meditaci, ale mohou také odměřovat čas. Pro mě bylo zajímavé zjištění, že se vonné tyčinky zapálí na jednom konci, nechají se na okamžik rozhořet a potom se ovíváte rukou. Nebo s nimi rychle pohybujete vzduchem, dokud plamen nezhasne a tyčinka nezačne žhnout. Jediné, co se nesmí dělat, je rozfoukávat je.

Další zajímavostí Praktické knihy vonných dýmů je malý lexikon vonných substancí. Je v něm zahrnuto například agarové dřevo, aloe, ambra, dračí krev, elemi, galbanum, iris, jantar, jasmín, kadidlo, kardamom, levandule, myrha, opoponax, tonkové boby, vavřín, zázvor atd.
Nechybí podrobný popis jednotlivých vonných substancí, jejich použití, vůně a účinek.

Pokud se zajímáte o historii vůní, vonných látek nebo aromaterapii, určitě si knihu kupte a přečtěte.

A jestliže chcete naživo zjistit, jak voní jednotlivé vonné látky uvedené v knize, přijďte na další ochutnávku vůní. Zjistíte přitom i další zajímavosti o vonných substancích a také to, jaké vonné látky používali lidé kdysi a jaké v současnosti.