Smíchejte si vůni pro sebe!

Každý, kdo se zajímá o vůně nebo parfémy, si už určitě pohrával s myšlenkou na vytvoření vlastního parfému. Nebo s představou, že by nějaký parfumér vytvořil parfém jen pro něj. Já samozřejmě také. Nicméně tolik peněz, abych si to mohla dovolit, zatím nemám. Existuje však alternativa…

Ideální je využít aroma spreje od Apothecary Florascent. Aroma spreje Florascent obsahují 100% přírodní esenciální oleje rozpuštěné v čistém, přírodním alkoholu. Tyto oleje jsou zpracovány do podoby spreje, který můžete použít přímo na kůži.

Smíchejte si vůni pro sebe!

Nanesením několika takových aroma sprejů dle vašeho výběru přímo na kůži pak vytvoříte svou osobitou, přírodní vůni, která může zdůraznit vaši jedinečnou osobnost. Způsobů, jak použít aroma spreje, je opravdu hodně.

Můžete třeba nastříkat malé množství na vlhký kapesníček a osvěžovat se tak během celého dne. Další možností je vytvoření individuálního přírodního parfému. Podle mého názoru není nijak složité vykouzlit harmonickou vůni dle vlastního výběru. Potřebujete k tomu zvolit hlavu, srdce a základ parfému. Samozřejmě při výběru vůní je třeba vzít v potaz, jak dlouho ten který komponent působí a za jak dlouho se plně rozvine.

Pokud již máte určenou hlavu vůně, např. v podobě růže, můžete ji doplnit pudrovým pižmem nebo pikantním pačuli. Ale pokud byste si přáli spíše orientální vůni, doporučuji vyzkoušet santalové dřevo, vanilku a tonku. Ostatně to si můžete ověřit i na gurmánské akci Degustace parfémů.

I ve světě parfémů – stejně jako v hudbě – existují tzv. akordy, které jdou téměř vždy ruku v ruce, prostě proto, že spolu krásně ladí. Takové jsou např. citrusové a dřevité tóny, které já osobně miluji. Například dvojice bergamotu a vetiveru je podle mě velice osvěžující a unisex, což znamená, že je možné ji používat spolu s partnerem. Dalším zajímavým akordem je máta se zázvorem.

Smíchejte si vůni pro sebe – ale jen chytře!
Protože aroma spreje Florascent se snadno dávkují, lze aplikovat i velmi malé množství. Stačí tedy, když budete vrstvit přímo na kůži. I tady platí, že méně je někdy více. Pravá elegance vůní často spočívá v jednoduchosti jejich kompozice. Můžete použít vůně tak, jak jsou, nebo v kombinaci dvou či tří vůní. Myslím, že výsledek vás příjemně překvapí.

Smíchat si vlastní vůni můžete i osobně – na příští Degustaci parfémů. Samostatné vůně jsou intenzivnější, než jste zvyklí v případě tradičních parfémů. Možná vás zajímá, jaká je vlastně čistá vůně pačuli nebo třeba mimózy. Tak si to přijďte vyzkoušet a smíchejte si vůni pro sebe.

Neváhejte!