Jak vybrat vhodný parfém jako dárek

Vybírat pro někoho parfém jako dárek může být velmi těžké, neboť je důležité trefit se do vkusu obdarovaného. Jinak se může stát, že dárek skončí v rohu skříně a obdarovaný ho nebude nikdy používat. Parfém nebo vůně ale může být zároveň skvělým osobním dárkem, kterým dokážete, jak moc toho druhého znáte. Jak tedy postupovat při výběru vhodné vůně?

Jak vybrat vhodný parfém jako dárek?

Než půjdete parfém kupovat, je dobré si uvědomit, komu vůni kupujete. Je pro ženu, nebo muže, pro dospělého, nebo dospívajícího? Je dobré také vědět, jakou vůni má dotyčná osoba ráda. Zda má ráda květiny a jaké? Jaké ovoce jí chutná? A pokud nemá oblíbené květiny ani ovoce, tak třeba jaká vůně dřeva jí sedí?

Ideální je, pokud je vám známo, jaké parfémy, vůně dotyčná osoba mnoho let používá. Cílem není koupit stejnou vůni, ale něco nového, zajímavého, aby to pro ni bylo překvapení.

Na základě toho se už vybírá mnohem lépe. Zkuste najít v obchodě vůni vonící přibližně stejně jako parfém, který obdarovaný používá.

Nemůžete-li žádný takový v obchodě najít, zkuste sdělit prodavačce všechny informace do nejmenších detailů, měla by podle nich být schopna najít ten správný parfém, který hledáte.

Při výběru vhodného parfému jako dárku není důležité, jakou má dotyčná osoba postavu, jakou má barvu vlasů. Ani není důležité, jaké barvy má nejraději, jakou má barvu očí, dokonce ani její znamení. Věřte, že to, co je opravdu důležité, je především vůně těla!

Proto vždy doporučuji, aby každý vyzkoušel, jak na něm parfém funguje, protože lidská kůže dokáže proměnit vůni parfému a její vnímání. A to z jednoduchého důvodu – každý má nezaměnitelnou vůni těla. Tato skutečnost je dokázána i vědecky.

Pokud si nebudete jisti s výběrem vhodného parfému jako dárku, je přijatelnější věnovat dárkový poukaz na koupi parfému, aby si pak daný člověk vybral podle svého gusta.

Další variantou je darovat službu parfémové poradenství. V rámci něho osobně pomáhám lidem najít jejich ideální vůni. Vhodná vůně může totiž rozhodnout o spoustě věcí: úspěchu při zkoušce, na jednání, ale i v lásce, protože má hluboký vliv na naše podvědomí. Bližší info najdete zde.