Top 5 niche vůní

Niche vůně jsou jako haute couture v módě. Jsou to většinou vůně, které se vyznačují naprostou exkluzivitou. Tvůrci niche parfémů míří na zákazníky s velmi vytříbeným vkusem. Ceny těchto parfémů jsou proto zpravidla hodně vysoké, ale najdete mezi nimi i dostupné kousky.

Když člověk „začíná“ s parfémy, většinou si kupuje tzv. mainstream, tedy „hlavní proud“. Jak se ale jeho nos vytříbí, stále častěji „pokukuje“ po niche vůních. Sama jsem také prošla touto cestou, i když samozřejmě platí, že ne každá niche vůně se mi líbí.

Top 5 niche vůní

Top 5 niche vuni

Tady je moje doporučení na top 5 niche vůní

Lorenzo Villoresi – Teint de Neige
Okouzlující a nádherný parfém. Vůně voňavých pudrů – jemná a měkká zároveň. Velice elegantní. Je to jeden z nejkrásnějších parfémů, který byl kdy vytvořen. Kromě pudru, který nijak neruší, je v něm patrná i růže. Nejpopulárnější vůně Villoresi mezi ženami navozuje atmosféru „belle époque“ (francouzsky „krásná doba, krásné časy“), mírovou atmosféru ze šťastných dob.
Hlava: ylang-ylang, jasmín, pudrové tóny, růže
Srdce: jasmín, pudrové tóny, tonka
Základ: jasmín, pižmo, pudrové tóny, růže, heliotrop

Creed – Aventus For Her
Neobyčejně smyslná vůně z fantastických a kvalitních surovin. Vůně doplnila legendární parfém Aventus pro muže, který značka Creed vydala v roce 2010, aby tak oslavila 250. výročí svého vzniku. Vůni Aventus For Her otevírá svěží zelené jablko a listy fialek, následuje santalové dřevo, růže, šeřík, pižmo a jemný ovocný koš s broskví a černým rybízem.
Hlava: jablko, bergamot, citron, fialka, pačuli, červený pepř
Srdce: pižmo, růže, santalové dřevo, styrax
Základ: ambra, broskev, černý rybíz, ylang-ylang, šeřík

Maison Francis Kurkdjian – Baccarat Rouge 540
Spolupráce značky Maison Francis Kurkdjian a jedné z nejstarších a nejproslulejších křišťálových manufaktur Baccarat vedla ke vzniku nádherné vůně Baccarat Rouge 540. Kompozice evokuje slavný červený křišťál. Při tradičním způsobu výroby v Baccaratu kombinují čistý křišťál s 24karátovým zlatem a postupně je zahřívají až na teplotu 540 stupňů Celsia, aby tak vznikla jedna hmota. Díky tomu dostane krásný šarlatový odstín. Tomuto fascinujícímu parfému dává oslňující lesk horký krystal, jeho hustota a průsvitnost.
Hlava: jasmín, šafrán
Srdce: ambra
Základ: cedr, jedle balzámová

Montale – Roses Musk
Růže s pižmem – jednoduchá a přitom zajímavá kompozice, která je jiskřivě elegantní. Rosou políbená růže krásně ladí s kašmírově měkkým pižmem. Vůně je okouzlující a nádherná zároveň.
Elegance, lehkost a romantika, to jsou hlavní charakteristiky této vůně.
Složení: ambra, jasmín, pižmo, růže

Diptyque – Philosykos
Vydejte se na pobřeží Egejského moře. Tento parfém vás zavede mezi řecké fíkovníky prohřáté slunečními paprsky. Vůně Philosykos je jednou z těch nejvíc kultovních vůní všech dob! V této kompozici najdete všechny potřebné doplňky pro dobrou náladu – nejenom tóny fíků, fíkových listů, ale i fíkového dřeva. Následují tóny světlého cedru a kokosu. Celkové aroma cedru a fíků propůjčuje vůni svěžest a hřejivost.
Složení: cedr, fík

Už jste si vyzkoušeli nějakou niche vůni? Která patří mezi vaše favority?

Líbil se vám článek? Sdílejte jej a dejte o něm vědět i svým přátelům!